Wełna merino - Naturalny wybór dla każdego niemowlaka

Produkty z wełny nie muszą się już nam kojarzyć tylko i wyłącznie z gryzącym swetrem, który zrobiła nam na drutach ukochana babcia. Współczesny przemysł włókienniczy proponuje nam miękką, delikatną i przyjemną dla skóry wełnę, która świetnie sobie radzi zabezpieczając nas przed niskimi temperaturami.

Skąd pochodzi wełna merino?

Wełna merino jest znacznie delikatniejsza i bardziej miękka niż zwykła wełna. Pochodzi z owiec merynosów, które zamieszkują wyżyny Australii i Nowej Zelandii. Zwierzęta te są w stanie znieść temperatury od -20 st. c do +35 st. C, stąd wełna z nich jest idealna zarówno na mróz jak i na upał. Merynosy posiadają naturalną zdolność do reagowania na zmiany temperatury. Podczas niskich temperatur włókna merynosa zatrzymują powietrze. 

kombinezon merino Huttelihut

Co jeszcze wiemy o wełnie merino?

Wełna merino ma wiele atrybutów, które sprawiają, że jest to jeden z najwygodniejszych w noszeniu materiałów: 

Oddycha i kontroluje wilgoć

Wełna merino wchłania pot ze skóry i uwalnia go w postaci pary. Oznacza to, że Twoje dziecko gdy się spoci nie będzie wilgotne, ponieważ wilgoć między skórą a ubraniem jest obniżona.

Reguluje temperaturę

Niemowlęta nie są tak przystosowane do zmian temperatury jak dorośli, mają trudności z regulowaniem własnej temperatury ciała nawet w ciepłym otoczeniu. Warto dodać, iż powierzchnia ciała dziecka jest około trzy razy większa niż u osoby dorosłej w porównaniu z wagą jego ciała, stąd niemowlęta szybko tracą ciepło. Kiedy temperatura jest regulowana i utrzymywana, dziecko jest bardziej zrelaksowane, prawidłowo przybiera na wadze i dłużej śpi.

Zmniejsza alergie skórne

Wełna merino ma jedwabistą warstwę zewnętrzną, która tworzy niezwykle delikatną i miękką teksturę. Kontakt merino z ciałem nie powoduje swędzenia ani dyskomfortu. Zatem jest ona bezpieczna dla niemowląt z alergiami i wrażliwą skórą. 

Jest wygodna i łatwa w pielęgnacji

Włókno merino jest cieńsze i lżejsze od zwykłej wełny, przy tym również bardziej sprężyste, przez co w kontakcie ze skórą włókna nie wbijają się, a zginają. Co więcej, nie trzeba jej prać za każdym razem, kiedy się nosi, dzięki swojej strukturze (samoczyszczące łuski na powierzchni włókien), nie wchłania zapachów - wystarczy wywiesić rzecz na świeżym powietrzu, natomiast prać w przypadku mocnych zabrudzeniach. Dla zapracowanych niewątpliwym plusem ubrań z wełny merynosa jest fakt, iż łatwo się rozprostowują, nie potrzeba ich prasować.

Odporna na promieniowanie UV

Naturalna bariera UV tkaniny chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV ze słońca

Naturalnie odporna na ogień

Wełna merynosa zawiera naturalne środki zmniejszające palność, co pomaga chronić zdrowie Twojego dziecka.

Biodegradowalna

Włókno merino w naturalny sposób rozkłada się w glebie.

Znajdziesz u nas wachlarz produktów z merynosa, które posłużą Twojemu maleństwu od pierwszych chwil życia. Wybierz te miękkie i delikatne niezbędniki.