EKO zabawki - jak sprawić dziecku radość i zadbać o ekologię?

Dlaczego warto postawić na drewniane zabawki dla Twojego dziecka?

Rynek zabawek dla dzieci jest przepełniony. Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju dziecięcych produktów. Przy wyborze zabawki warto zastanowić się nad jakością, bezpieczeństwem ale również dopasować zabawkę do wieku i zainteresowania dziecka. Drewniane zabawki są nie tylko piękne, ale mają też wiele zalet, których nie mają inne rodzaje zabawek. W tym poście na blogu omówimy kilka powodów, dla których warto wybrać drewniane zabawki. Podpowiemy też, jak wybrać najlepszą drewnianą zabawkę dla Twojego dziecka!

Oto walory drewnianych zabawek!

1. Drewniane zabawki wykonane są z naturalnych materiałów, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci.

Zabawki drewniane nie zawierają toksycznych materiałów, co jest niezwykle ważne dla niemowląt, które mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Można je również poddać recyklingowi lub kompostować, gdy nie są już używane. 

 

2. Drewniane zabawki mają charakter edukacyjny.

Edukacyjne zabawki drewniane są ważnym narzędziem dla rozwoju dziecka. Wiele z nich kształtuje krytyczne myślenie i rozwija zdolności motoryczne. Mogą również promować kreatywność i wyobraźnię Twojego dziecka. 

3. Drewniane zabawki to doskonały wystrój Twojego domu.

Nie należy zapominać o komforcie Rodziców. Często salony naszych domów na dłuższy czas stają się bawialnią naszych dzieci, więc naturalnie chcielibyśmy, aby choć trochę wpisały się w klimat domu. Wiele drewnianych zabawek jest wykonywanych ręcznie i misternie zaprojektowanych. Stanowią piękne dekoracje do dziecięcego pokoju i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

4. Drewniane zabawki nie przebodźcowują Twojego dziecka.

Zabawki plastikowe i elektroniczne mogą być dość głośne irytujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Drewniane zabawki wydają ciche, kojące dźwięki podczas zabawy, dlatego często używa się ich w salach lekcyjnych i żłobkach. Zwykle nie potrzebujesz baterii, prądu ani oprogramowania, aby z nich korzystać. Bawiąc się nimi dziecko jest spokojne, przemyślane i kreatywne. Kto inny wie lepiej niż my rodzice, że głośne i piszczące zabawki powodują dużo stresu, gdy po ciężkim dniu potrzebujemy spokoju w domu?

5. Drewniane zabawki są trwałe.

Przy odpowiednim użyciu drewniane zabawki mogą trwać wiecznie. Jedną z ich głównych zalet jest trwałość. Jeśli w dzieciństwie posiadałeś drewnianą zabawkę, Twoje dziecko najprawdopodobniej teraz się nią bawi. Z czasem takie zabawki zyskują także wartość sentymentalną, którą rodzice i dziadkowie chcą się dzielić ze swoimi najmłodszymi.

Drewniane zabawki mają niewątpliwie wiele zalet, których nie posiadają inne rodzaje zabawek. 

Oferta drewnianych zabawek firmy Little Dutch w naszym sklepie MINI BÉBÉ jest bogata i różnorodna. Ta holenderska marka kreuje trendy na rynku zabawek drewnianych, proponując swoim odbiorcom ciekawe wzory. Zabawki są spójne i tworzą ze sobą jedną całość.